пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Виховна година "До Дня Соборності України"

Виховна година

"До Дня Соборності України"

(для учнів початкових класів).

Мета: закріпити знання учнів про Україну, соборність країни,її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання, культури спілкування; розвивати українське мовлення, культуру поведінки; виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини України, її символів, традицій, обрядів.
(звучить Гімн України)

Легенда «Наша Земля»
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись на  розподіл пізніше, але землі їм вже не дісталося. От вони й пішли до Бога. А він у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати.       Стали чекати.
Через деякий час Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні, — відповіли наші предки, — там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці».
«Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам'ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні — ворога».
Пішли    наші    предки    на   ту    землю,    оселилися    і    живуть   до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.


- Ми живемо в Україні, в країні яка багата своєю історією, надбаннями, краєвидами, мелодійною музикою, милозвучною мовою.
Україна – рідний край, золота чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до рідного краю.
 Україна – це  щирий та працьовитий народ.
- Україна - це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Це гори Карпати і шахти Донбасу.
- Це широкий Дніпро - Славутич, який несе свої води в Чорне море.
(Звучить пісня «Про Україну»)
Багата і складна історія нашої держави.
·      Так трапилось, що на протязі багатьох століть  розвитку Україна не мала власної державності і єдиної території. Українські землі в різні періоди належали багатьом державам: найбільше Росії, Литві, Речі Посполитій, а потім Польщі, Австро-Угорщині, а згодом Румунії та Чехословаччині.
·      На період першої світової війни вся Наддніпрянщина належала Росії, а Західна Україна – Угорщині. Але одним з наслідків першої світової війни був розвал двох найбільших імперій Європи: Російської та Австро-Угорської. Відтоді  розпочалося державне відродження України.
·      У  1917 р. У Наддніпрянській Україні розпочалася національна революція. В результаті неї було  проголошено створення Української Народної Республіки (УНР) та обрано першого президента Михайла Грушевського.    
Подібні процеси відбувалися і в Галичині.  Згодом, у жовтні 1918 року, була  проголошена Західно - Українська народна Держава на території Галичини, Північної Буковини та Закарпаття. Головою Ради став Євген Петрушевич.
·     А  вже через рік ,22 січня 1919 р., у Києві відбулось урочисте проголошення злуки  Західно - Української Народної Республіки в єдину соборну Українську Народну Республіку.
Відбувалося це на святково прибраній Софійській площі в Києві. Її заповнили десятки тисяч жителів. 
„...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. ЗУНР і Наддніпрянська Велика Україна.  Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка, віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має тепер змогу з’єднати всі змагання своїх синів для утворення нероздільної незалежної української держави на добро і на щастя робочого люду”.
Відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим - українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.
  Державним Гербом Соборної України став тризуб. Отже, віковічні мрії Українського народу здійснилися. Україна стала єдиною (соборною) державою.
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов’їну.
 Мова – це душа народу. Найдорожче для людини – це думка, а вся солодкість думки в рідній мові.
(Звучить пісня «Зелене жито, зелене»)






вівторок, 19 січня 2016 р.

Посвята в читачі (для учнів 1-х класів)

                     Ірпінська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3
                 Ірпінської міської ради Київської області
                                              

Посвячення в читачі. Зустріч з книгою.
Мета: Показати значення книги в житті людини, формувати комунікативну компетентність, виховувати любов до книги, культуру читання, бережливе ставлення до книги.
Обладнання: Книжкова виставка «Книга – це твоє майбутнє». Плакати – вислови про книгу «Книга – вікно у світ». Малюнки про книги. Магнітофон.

Хід уроку.
Бібліотек.
Доброго дня, дорогі мої друзі! Сьогодні ви завітали в будинок, у якому живуть книги. Цей будинок зветься «бібліотека».
Читайте! Читайте!
Читайте! Читайте,
не поспішаючи,
аби не втратити жодної краплі
каштанового змісту книги.
                      (К. Паустовський)

Перелік прислів’їв про книги.
1. Книга – джерело знань.
2. Золото добувають із землі , а знання – із книги.
3. З глибини моря добувають перлини, а з глибини книги – знання.
4. Книжка – маленьке віконце, а через нього весь світ видно.
5. Читання – найкраще навчання.
6. Хто багато читає, той багато знає.
7. Одна книга тисячі людей навчає.

Бібліотекар.
Сьогодні ми з вами помандруємо до царства самої Королеви Книги. Але перш ніж потрапити туди, потрібно здолати перешкоди й виконати всі завдання. Запрошуємо вас до царства Загадок.
1. Прийшла кума з довгим віником
На бесіду з нашим півником,
Схопила півня на обід
І замела мітлою слід.
                             (Лисиця)

2. Є в лісі молоток
Він стукоче: «Цок, цок, цок»,
А ще гарно він літає
І дерева захищає:
Рани їхні він лікує,
Реставрує, ремонтує.
Кожен з вас повинен знани,
Як же «молоточка» звати?
                                 (Дятел)

3. Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок.
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на урок… (урок).

4. Ходить хмуро між дубами, хижо клацає зубами.
Весь, як є, - жорстока лють,
Очі так її і ллють
Зачаївся ось, примовк
Грізний звір цей, звісно…(вовк).
Бібліотекар.
Молодці! А зараз діти слід упізнати героя, від імені якого йде розповідь:
1. Я вирішив подорожувати світом. Я  гадав, що всі люди так само добрі, як мої бабуся і дідусь.. Але виявилося, що в цьому світі мешкають злі і жорстокі і хитрі… (колобок).
2. Жила – була маленька дівчинка, мама любила її, бабуся ще дуже. На день народження бабуся подарувала їй червону шапочку…(«Червона шапочка»).
3. Запросили вовк, ведмідь, дикий кабан і зайчик лисичку з ним на обід. «Добре, я з ним прийду, а ви ховайтесь, бо він вас розірве», - каже лиса. («Пан Коцький»).
Стукіт в двері. З’являються Мальвіна та Буратіно.Мальвіна тягне його за руку. Він опирається.
Буратіно. Не хочу! Не буду! Не хочу й не буду!
Мальвіна. Ні, ви будете, Буратіно! Будете вчитися і слухати, і читати!
Буратіно. А навіщо мені вчитися? Я і так усе знаю!
Мальвіна. А що Ви знаєте?
Буратіно. Знаю, що груші ростуть на вербах, знаю, що 2+2 буде...5! Що можна закопати золоту моне­ту на Полі Чудес у Країні Дурнів і з неї виросте Велике дерево з грішми.
Мальвіна. Нічого Ви не знаєте, Буратіно. Будемо вчитися. Пробачте, шановна Королево Книга. До­поможіть мені навчити Буратіно читати. Ви же знаєте, він продав азбуку й зовсім не знає гра­моти.
Королева Книги. Діти, а може, візьмемо Буратіно до нас у школу?
Буратіно. Візьміть, благаю, візьміть! А то Мальвіна вже замордувала мене - ніякого вільного життя. Я хочу стати справжнім учнем!
Королева Книга. Діти, візьмемо його? Ну що ж, за­лишайся. І пам'ятай, що тільки старанною працею у навчанні ти зможеш стати справжнім учнем.
Ось тобі, Буратіно, буквар. Вивчай азбуку ра­зом із нашими учнями. А ти знаєш, як треба по­водитися з-книгою?
Буратіно. Ні.
Королева Книга. Щоби книги могли довго служити, Ви повинні їх берегти. Мальвіно, допоможи мені, прочитай правила поводження з книгою.
Мальвіна. Беріть книгу чистими руками.
Буратіно. О, я їх ніколи не мию.
Мальвіна. Не читайте книжку під час їжі.
Буратіно. А коли ж її читати?
Мальвіна. Не загинайте аркушів — користуйтеся закладками.
Буратіно. То, може, краще замість закладки поклас­ти «Снікерс»?
Мальвіна. Для того, щоби книга або підручник до­вше служили вам, обгорніть їх.
Буратіно. А в мене жодна книга не обгорнута.
Мальвіна. Це дуже погано, Буратіно. Вам потрібно виправлятися. Діти, а ви запам'ятали правила по­водження з книгою?
Буратіно. А давайте послухаємо пісню про мене.
Звучить пісня з кінофільму «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».
Бібліотекар. Діти, а зараз ми вирушаємо в Країну Казок. Проведемо конкурс.
Королева Книга
1.   Хто з цих казкових персонажів підібрав стрілу Івана-Царевича?
а)   Дюймовочка,
б)   Царівна-жаба,
в)   Попелюшка,
г)   Баба-Яга.
2.   З якої рослини добра фея зробила карету для Попелюшки?
а)   Гарбуза,
б)   полуниці,
в)   огірка,
г)   берези.
3.   Кого з казкових героїв Сірий Вовк направив на довгу дорогу замість короткої?
а)   Попелюшку,
б)   Василину Прекрасну,
в)   Червону Шапочку,
г)   Дюймовочку.
4.   Хто з цих котів був доброзичливим, хто казав: «Ребята, давайте жить дружно»?
а)   Матроскін,
б)   Базиліо,
в)   Леопопьд.
Бібліотекар. А зараз ми з вами вирушаємо в Цар­ство Поезії.
Буратіно. А можна й мені, Королево Книга, пограти з дітьми?
Королева Книга. Так.
Буратіно. Давайте з вами складати вірші. Дорифмуйте мої рядки:
Діти, звісно, вчаться в... (школі)
А комбайн працює в... (полі)
Ми лікуємось в... (лікарні)
А стрижемось в... (перукарні)
Ліки ми берем в... (аптеці)
А книжки — в... (бібліотеці).
Які ви молодці, хлопчики й дівчатка.
Королева Книга. А зараз Мальвіна прочитай вірш, а ви будете відповідати на її запитання,
Мальвіна. Каждый детеныш вырастает, а кем он становится, когда вырастет? Давайте попробуем ответить на этот вопрос вместе с поэтом Александром Шибаевым.
  
Кто кем становится?
Жил-был маленький щенок.
Он подрос однако,
И теперь он не щенок — .
Взрослая... (собака).
Жеребенок с каждым днем
Подрастал и стал... (конем).
Бык, могучий великан,
В детстве был ... (теленком).
 Толстый увалень баран —
Тоненьким... (ягненком).
Этот важный кот Пушок —
Маленьким... (котенком).
А отважный Петушок —
Кро-о-хотным,;. (цыпленком).
А из маленьких утят
Вырастают... (утки).
Молодци, ребята!
А теперь давайте послушаем и стацуем танец «Маленьких утят».

Лунає пісня «Маленьких  утят».
Королева Книга. Ви так довго мандрували, щоби по­трапити в мої володіння. Усі вірші, загадки, пісні, казки є на сторінках моїх книжок. І тому всю свою подорож ви були в моєму Королівстві Книг.
Ви дуже розумні, кмітливі й добрі діти. Ви мені сподобалися, і тому я надаю вам право ко­ристуватися книгами з мого королівства. Але як кожен громадянин цієї країни, ви повинні дати обіцянку. Повторюйте за мною.
УРОЧИСТА ОБІЦЯНКА. Ми, учні 1-го кла­су, вступаючи в ряди читачів шкільної бібліотеки, урочисто обіцяємо: поважати книгу, виконувати правила користування нею: не рвати, не бруднити, не малювати в ній.
Діти (разом). Обіцяємо!
Королева Книга. Якщо книжці потрібна допомога, зробімо все, щоби вона «не хворіла».
Діти (разом). Обіцяємо!
Королева Книга. Ніколи не проходити спокійно повз тих, хто ображає книгу.
Діти (разом). Обіцяємо.
Мальвіна
Багато мусим знати
Про все, що є навкруг,
Тож слід книжки читати
Бо книга — вірний друг.
Вона поможе, друже,
Обрати вірну путь.
Де б ти не був, мій друже,
Про книгу не забудь!


Бібліотекар. Любі першокласники! Ми дуже раді, що шкільна бібліотека поповнилася новими читачами. Двері бібліотеки завжди відкриті для вас. У добру щасливу подорож Королівством Книг.

четвер, 14 січня 2016 р.

Таємниці книжкового світу

14 січня з учнями 2 - А класу, вчителем Атаманчук Г.І. та бібліотекарем школи Подгорновою С.В. був проведений виховний захід "Таємниці книжкового світу". Діти дізналися і проаналізували історію створення книжок, як виготовляли книжки в давнину та на сучасному етапі.






Свято Василя

14 січня з учнями 2 - А класу, вчителем Атаманчук Г.І. та бібліотекарем школи Подгорновою С.В. був проведений виховний захід "Свято Василя Великого". Діти ознайомилися з народним святом Василя. На свято завітали гості з колядками та щедрівками.