пʼятницю, 22 січня 2016 р.

Виховна година "До Дня Соборності України"

Виховна година

"До Дня Соборності України"

(для учнів початкових класів).

Мета: закріпити знання учнів про Україну, соборність країни,її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання, культури спілкування; розвивати українське мовлення, культуру поведінки; виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини України, її символів, традицій, обрядів.
(звучить Гімн України)

Легенда «Наша Земля»
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись на  розподіл пізніше, але землі їм вже не дісталося. От вони й пішли до Бога. А він у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати.       Стали чекати.
Через деякий час Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні, — відповіли наші предки, — там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці».
«Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам'ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні — ворога».
Пішли    наші    предки    на   ту    землю,    оселилися    і    живуть   до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.


- Ми живемо в Україні, в країні яка багата своєю історією, надбаннями, краєвидами, мелодійною музикою, милозвучною мовою.
Україна – рідний край, золота чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до рідного краю.
 Україна – це  щирий та працьовитий народ.
- Україна - це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Це гори Карпати і шахти Донбасу.
- Це широкий Дніпро - Славутич, який несе свої води в Чорне море.
(Звучить пісня «Про Україну»)
Багата і складна історія нашої держави.
·      Так трапилось, що на протязі багатьох століть  розвитку Україна не мала власної державності і єдиної території. Українські землі в різні періоди належали багатьом державам: найбільше Росії, Литві, Речі Посполитій, а потім Польщі, Австро-Угорщині, а згодом Румунії та Чехословаччині.
·      На період першої світової війни вся Наддніпрянщина належала Росії, а Західна Україна – Угорщині. Але одним з наслідків першої світової війни був розвал двох найбільших імперій Європи: Російської та Австро-Угорської. Відтоді  розпочалося державне відродження України.
·      У  1917 р. У Наддніпрянській Україні розпочалася національна революція. В результаті неї було  проголошено створення Української Народної Республіки (УНР) та обрано першого президента Михайла Грушевського.    
Подібні процеси відбувалися і в Галичині.  Згодом, у жовтні 1918 року, була  проголошена Західно - Українська народна Держава на території Галичини, Північної Буковини та Закарпаття. Головою Ради став Євген Петрушевич.
·     А  вже через рік ,22 січня 1919 р., у Києві відбулось урочисте проголошення злуки  Західно - Української Народної Республіки в єдину соборну Українську Народну Республіку.
Відбувалося це на святково прибраній Софійській площі в Києві. Її заповнили десятки тисяч жителів. 
„...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. ЗУНР і Наддніпрянська Велика Україна.  Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка, віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має тепер змогу з’єднати всі змагання своїх синів для утворення нероздільної незалежної української держави на добро і на щастя робочого люду”.
Відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим - українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.
  Державним Гербом Соборної України став тризуб. Отже, віковічні мрії Українського народу здійснилися. Україна стала єдиною (соборною) державою.
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов’їну.
 Мова – це душа народу. Найдорожче для людини – це думка, а вся солодкість думки в рідній мові.
(Звучить пісня «Зелене жито, зелене»)






Немає коментарів:

Дописати коментар